Fotosoutěž Navigace


Rozhovor s vítězem soutěže Otcovská láska (dospělí)

 

Pět otázek pro vítěze

Ivana Lhotáková - "Je můj"

 

1) Můžete nám krátce okomentovat svou vítěznou fotografii ze soutěže OTCOVSKÁ LÁSKA a nastínit okolnosti, které její vznik provázely?

Vše začalo narozením mého prvního vnoučka Šimona, kterého jsem fotila při každé příležitosti. Tato fotografie vznikla při jedné z návštěv. Je opravdu těžké vystihnout ten pravý čas vyfotit kojence. Když zrovna nebrečí, nebo maminka nekojí. Ten čas nastal. Zavřeli jsme s dcerou a vnoučkem do pokoje a fotilo se. Po nějaké době se připojil i tatínek Šimonka. Začal si s ním hrát a líbat…“cvak“ a fotka byla na světě.

Když jsem objevila Vaši soutěž, hned jsem si vybavila několik fotografií, kde tato láska z fotografií přímo vyzařuje.

 

2) Jak dlouho a jakým způsobem se fotografii věnujete (hobby - profese - studium fotografie) a jaké další své případné úspěchy byste zmínila (výstavy, soutěže, publikování apod.)?

Fotografování se věnuji asi 12 let, spíše jen, jak vyplnit volný čas. K focení jsem se dostala náhodou. Vzala jsem si totiž za manžela fotografa. Začalo to obyčejným fotografováním všeho kolem sebe, od přírody, kytek, motýlků,…atd. V té době jsem začala navštěvovat trutnovský fotoklub NADRAKA, kde každoročně prezentujeme svá díla ve fotografických mapových okruzích. Úspěchem pro mě je, i pochvala od manžela . Ale samozřejmě i dobře ohodnocená moje fotografie. Například v roce 2016 v ratibořickém mapovém okruhu se mi umístily fotografie na 2. a 7. místě. Také považuji za úspěch publikované fotografie v časopise „Československá fotografie“. Účastnila jsem se i 5. ročníku celoroční tematické soutěže FOTOSTART. Pro mě pěkným výsledkem na 9.-10. místě.


3) Jaká oblast či jaký druh fotografie je Vám nejbližší (fotografie dokumentární - výtvarná, portrét - krajina - street photography apod.) a máte nějaké své fotografické vzory?

Dá se říci, že nemám vyhraněnou oblast a druh fotografie. Fotím vše, co mě nějakým způsobem zaujme. Ráda fotografuji přírodu a její detaily. Do krajin se moc nepouštím. Poslední dobou se snažím o rodinné portréty a děti.

 

4) Jakou fotografickou techniku používáte a proč?

Používám fotoaparát NIKON D500. A proč? Fotoaparát jsem dostala od manžela. Jen jsem si přikoupila makro objektiv.

 

5) Máte nějaké své fotografické sny či přání, které byste si chtěla v budoucnu splnit?

Žádné konkrétní fotografické sny nemám. Snad tajné přání, být někdy mezi prvními. Jsem totiž soutěživý typ, tak je pro mě výzvou poměřit své výsledky s dalšími.

 

Děkujeme za odpovědi a gratulujeme k vítězství v soutěži!