Fotosoutěž Navigace


OTCOVSKÁ LÁSKA

Stojí tak trochu v pozadí, mnohem méně oslavovaná a glorifikovaná než láska mateřská - láska otcovská.

Co pro vás osobně toto téma znamená? Jak otcovskou lásku vnímáte?

Jak ji zachytíte na fotografii? Rádi se necháme překvapit!

Soutěž již byla ukončena.

 

!!! VÝSTAVA VÍTĚZNÝCH FOTOGRAFIÍ SOUTĚŽE OTCOVSKÁ LÁSKA V HUSOVĚ SBORU VE VRŠOVICÍCH ZAHAJÍ VE ČTVRTEK 30. ČERVENCE 2020 A NÁSLEDNĚ PAK NA BLATENSKÉM FOTOFESTIVALU 19. ZÁŘÍ 2020 !!!

Bližší informace o těchto výstavách budou ještě včas rozesílány emailovou poštou a zveřejněny na webu ŠKF (www.nauctesefotit.cz).

 

  >> Galerie vítězných fotografií <<

Konečné tabulkové pořadí oceněných autorů v kategorii DOSPĚLÍ naleznete ZDE.

Konečné tabulkové pořadí oceněných autorů v kategorii JUNIOŘI naleznete ZDE.

Rozhovor s vítězem soutěže v kategorii DOSPĚLÍ - Ivana Lhotáková

Rozhovor s vítězem soutěže v kategorii JUNIOŘI - Agáta Suková

 

Pokud byste se chtěli podělit i o své názory a pocity k tématu otcovské lásky, napište nám na info@nauctesefotit.cz  Některé vaše zajímavé příspěvky - s vaším souhlasem - zveřejníme.

Stručně o soutěži:

Co mám udělat, pokud chci soutěžit?

Je to jednoduché :-) Foťte a nahrajte své fotografie do naší soutěže. To se vám nejlépe na počítači povede tak, když se v levém černém sloupci na této straně registrujete (pokud soutěžíte poprvé) nebo přihlásíte (máte-li účet) a pak už jen fotografie vložíte do soutěže "otcovská láska" (v černém sloupci se objeví po přihlášení tlačítko na "vložení fotografie"). Vkládáte-li fotografie z mobilu, hlavní menu najdete úplně nahoře na této stránce v černém poli.

Kdy soutěž probíhá?

Soutěž probíhá od 1. května do 30. září 2019. Po celou tuto dobu můžete do fotosoutěže vkládat své fotografie.

Výsledky soutěže budou oznámeny ve státní svátek, 28. října 2019 tady na webu a na facebooku Školy kreativní fotografie.

Pro koho je soutěž určena?

Pro všechny fotografy bez omezení, od 13 let dále. Soutěží se ve dvou kategoriích: JUNIOŘI 13-17 let (autoři narození od 30. 9. 2001 do 30. 9. 2006) a kategorie DOSPĚLÍ (věk 18+). Rozhodující pro zařazení do kategorie je věk k datu ukončení soutěže, tedy k 30. září 2019. Soutěžit můžete se snímky pořízenými od 1. 1. 2018. Podrobnější pravidla najdete ZDE.

Jaké budou ceny?

Jedním slovem velkolepé :-)

1. cena: digitální zrcadlovka Canon EOS 800D (kategorie DOSPĚLÍ),

digitální zrcadlovka Canon EOS 2000D (kategorie JUNIOŘI)

2. cena: pro obě kategorie - "polaroidový" fotoaparát Instax Square SQ 20

3. cena: pro obě kategorie - tiskárna Instax Share SP-3 (pro tisk fotografií z mobilu)

A mnoho dalších cen pro další místa - slevy na kurzy, fotografické publikace, ale hlavně: prezentce vítězných fotografií na výstavě Otcovské lásky v prosinci 2019 v paláci Akropolis v Praze. K výstavě bude pořádaná vernisáž a vyjde i katalog.

Úplný přehled cen, které budeme postupně rozšiřovat, najdete ZDE.

Kdo bude v porotě?

V porotě máme výrazné osobnosti české fotografie:

Jiří Hanke - jeden z nejvýznamnějších současných českých fotografů - dokumentaristů, autor celé řady fotografických souborů a publikací, jehož projekt "Otisky generace" (podstatná část je do 18. 8. 2019 k vidění na výstavě v Domě fotografie v Praze) může být pro vás inspirací. Z tohoto souboru také pochází profilová fotografie naší soutěže.

Jiřina Hankeová - výtvarnice, fotografka a básnířka, manželka Jiřího Hankeho, která v porotě mimo jiné dohlédne na to, aby láska otcovská i mateřská zůstaly vzájemně vyvážené.

Roman Vondrouš - fotograf ČTK ověnčený mnoha cenami, mimo jiné i vítězstvím v jedné z kategorií na světové soutěži novinářské fotografie World Press Photo.

Miroslav Němeček - vedoucí lektor Školy kreativní fotografie a neúnavný vzdělavatel začínajících i pokročilých studentů fotografie, kterých prošlo jeho rukama už více než 4 000.

Jana Kupčáková - energie zhmotněná v osobě této všestranně talentované fotografky a lektorky je natolik nakažlivá, že sami závidíme studentům, že mohou chodit na její lekce.

Jaromír Santler - dlouholetý vedoucí fotoklubu Stanice techniků Domu dětí a mládeže v Praze. Neotřelé fotografické vize, jimiž lomcuje konzervativním pohledem na fotografii, již přivedly mnoho jeho studentů do lavic prestižních středních fotografických škol. Některé i dál.

Kdo fotosoutěž pořádá?

Soutěž OTCOVSKÁ LÁSKA pořádá Škola kreativní fotografie v Praze a hlavním partnerem i sponzorem soutěže je společnost KNAP HOLDING SE. Dalším naším partnerem v tomto projektu je Centrum FotoŠkoda v Praze.

OL