Fotosoutěž Navigace


Rozhovor s vítězem soutěže Otcovská láska (junioři)

 

Pět otázek pro vítěze

Agáta Suková - "Loučení"

 

1) Můžete nám krátce okomentovat svou vítěznou fotografii ze soutěže OTCOVSKÁ LÁSKA a nastínit okolnosti, které její vznik provázely?

Fotografie ,,Loučení" vznikla v květnu letošního roku, krátce před odjezdem mého taťky do zahraniční mise do Afghánistánu, kde se nachází doposud. V ten den jsem nafotila velké množství snímků, ale tato fotografie mne samotnou zasáhla, protože z ní je cítit úplně vše, co jsem do fotografie chtěla dát. Z vítězství ve vaší soutěži mám tedy ohromnou radost!

 

2) Jak dlouho a jakým způsobem se fotografii věnujete (hobby - studium fotografie) a jaké další své případné úspěchy byste zmínila (výstavy, soutěže, publikování apod.)?

Fotografování se věnuji od prosince roku 2018, je to můj koníček a toto byl můj první pokus o zaslání snímku do soutěže. Vše co o fotografování vím a umím jsem se dočetla v knížkách a na internetu. Proto bych moc ráda využila poukaz na fotografický kurz z nabízených kurzů Školy kreativní fotografie, kde se toho více naučím.

 

3) Jaká oblast či jaký druh fotografie je Vám nejbližší (fotografie dokumentární - výtvarná, portrét - krajina - street photography apod.) a máte nějaké své fotografické vzory?

Je mi nejbližší fotografování portrétů, zachycovat pocity lidí. A odměnou mi je, pokud jsou pocity na snímku vidět, stejně jako na fotografii ,,Loučení".

 

4) Jakou fotografickou techniku používáte a proč?

Podle předchozích odpovědí, je zřejmé, že mám velmi málo zkušeností, fotím dle citu a zkouším nové věci.

 

5) Máte nějaké své fotografické sny či přání, které byste si chtěla v budoucnu splnit?

Moje přání je, posunout se dál a zdokonalovat se. V současné době jsem zaneprázdněna školou, jelikož se chystám na přijímací zkoušky a mám celkem vysoké ambice. Fotografování je pro mne odreagování, vyčištění hlavy, způsob odpočinku, vypuštění problémů, apod. Nadále bych se chtěla tomuto koníčku věnovat a třeba jednou i jako vedlejší povolání.

 

Děkujeme za odpovědi a gratulujeme k vítězství v soutěži!